Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. Włamywacz na gościnnych występach

  Skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który włamywał się do domów na terenie Skierniewic i nie tylko. Policjanci odzyskali niektóre przedmioty pochodzące z przestępczych poczynań mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem.

 2. PODZIĘKOWANIA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI DLA FUNKCJONARIUSZY ZABEZPIECZAJĄCYCH COP24

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantom i pracownikom cywilnym Policji za udział w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej COP24. Szef polskich policjantów wyraził wdzięczność także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji z całego kraju, którzy w tym wymagającym okresie z zaangażowaniem realizowali służbowe obowiązki, gdy ich koleżanki oraz koledzy zostali delegowani do pełnienia służby w Katowicach oraz Krakowie.

 3. Uwaga na oszustów!

  Skierniewiccy policjanci ostrzegają przed oszustwami na szkodę seniorów. Przestępcy zwykle opowiadają przez telefon swoim potencjalnym ofiarom, zwłaszcza osobom starszym trudna i smutną historię, o swoim zatrzymaniu, spowodowaniu wypadku i o innych życiowych sytuacjach wpływając na emocje osoby, do której dzwonią. Próbują wyłudzić ogromne kwoty pieniędzy. 10 stycznia roku 2019 w Skierniewicach przestępcy sześć próbowali oszukać seniorów najczęściej mówiąc, że córka/syn miała wypadek.

 4. Bilans okresu świąteczno-noworocznego

  Okres Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestrowa noc to pracowity czas dla policjantów. Ostatnia noc roku 2018 i pierwsza w 2019 przebiegała w Skierniewicach spokojnie. Policjanci interweniowali wtedy tylko 19 razy. W ruchu drogowym również większość osób wzięła sobie do serca apele o rozsądek i zaplanowanie bezpiecznych powrotów. Poniżej przedstawiamy podsumowanie okresu Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

 5. Metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg

  W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach ,opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg. Dlatego śnieg zalegający na dachu może doprowadzić do tragedii.

 6. Trenujesz sztuki walki - zapaszamy do projektu "PLAN GLINIARZ"

  Projekt skierowany jest do policjantów i pracowników Policji woj. łódzkiego, studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich, z terenu województwa łódzkiego, którzy mają ukończone 18 lat. Ważne aby mieć za sobą co najmniej rok treningów. Gala finałowa połączona z akcją charytatywną odbędzie się w czerwcu 2019 roku.

 7. Wypadek na ul. Zadębie

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 11 kwietnia 2016 roku około godz. 16:00 na ul. Zadębie w Skierniewicach. Uczestniczył w nim pojazd osobowy i rowerzystka.

 8. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 9. PIESI UCZESTNICY ZDARZEŃ DROGOWYCH.

  Cztery wypadki drogowe, w których cztery osoby zostały ranne to bilans zdarzeń drogowych z udziałem pieszych w okresie ostatnich pięciu dni na drogach naszego powiatu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze po zmroku. Pamiętajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

 10. Przekroczenie dozwolonej prędkości może skonczyć się zatrzymaniem prawa jazdy

  Pomimo wielu apeli do kierowców o zachowanie „zdrowego rozsądku” i ostrożności drogach wciąż zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Policjanci z ruchu drogowego ze skierniewickiej komendy w ciągu trzech dni ujawnili trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że za takie naruszenia grożą poważne konsekwencje - nie tylko wysoki mandat, ale i zatrzymanie prawa jazdy.

Tagi

kradzieże kradzież pojazdu przekroczenie prędkości teren zabudowany konferencja festiwal nauki profilaktyka długi weekend majowy patrole tytoń oszustwa oszustwo wnuczek ślubowanie dzień bezpieczeństwa wewnętrznego zdarzenie drogowe na wnuczka porozumienie marihuana papierosy wypadek kieszonkowe narkotyki wypadek śmiertelny zabójstwo list gończy kradzież z włamaniem zaczadzenie nieletni poszkukiwania Zadębie rowerzysta PaT kontrabanda na policjanta majówka samobójstwo wywiadowcy ruch drogowy weekend nietrzeźwy kierujący pwsz piesze służby bezpieczeństwo nowi policjanci poszukiwanie świadków włamania nabór

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga