Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Rekrutacja

Informacje

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. Wspólnie o bezpieczeństwie w czasie ferii

  14 stycznia 2020 roku skierniewiccy policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili dla uczestników zimowisk zajęcia o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie – zarówno w domu, jak i na wyjeździe, czy podczas zimowych zabaw na dworze. Część praktyczna spotkania - dotycząca poruszania się i udzielania pomocy na lodzie - odbyła się na lodowisku dzięki uprzejmości przedstawicieli Pływalni Miejskiej „Nawa”. Organizacja spotkań związana jest z działaniami "Bezpieczne ferie 2020" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

 2. Kolejne uratowane życie

  Dociekliwość i profesjonalizm skierniewickich policjantów z ogniwa wywiadowczego pozwoliły na uratowanie 88-letniej kobiety przed wychłodzeniem. Funkcjonariusze odnaleźli zdezorientowaną i wyziębioną kobietę w ciągu 30 minut - jeszcze zanim zostało przyjęte zawiadomienie o jej zaginięciu.

 3. UWAGA NA OSZUSTWA "NA POLICJANTA" I "NA WNUCZKA"

  Łódzcy policjanci ostrzegają przed nową formą oszustw „na policjanta”, której ofiarami staje się coraz więcej osób w podeszłym wieku. Metoda działania przestępców jest podobna do sposobu oszustw metodą "na wnuczka", a przestępcy opowiadają przez telefon swoim potencjalnym ofiarom, zwłaszcza osobom starszym nową historię.

 4. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 5. Pijany doprowadził do kolziji przy przejeździe kolejowym

  Skierniewiccy policjanci pojechali na interwencję w okolicy przejazdu kolejowego w Dąbrowicach. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów – opla astry i kia sportage. Szczęśliwie była to niewielka kolizja, biorąc pod uwagę nietrzeźwość kierującego oplem astra i jego brak prawa jazdy. Policjanci apelują o rozwagę - jazda w stanie nietrzeźwości to narażanie życia swojego i innych.

 6. NOWE RADIOWOZY DLA SKIERNIEWICKIEJ POLICJI.

  24 stycznia Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński, Komendant Miejski Policji mł. insp. Tomasz Jarzyna w asyście Wiceprezydenta Skierniewic Eugeniusza Góraja i Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Melona przekazali do użytku nowe radiowozy oraz wyremontowane pomieszczenia w skierniewickiej Komendzie. Połowę pieniędzy na radiowozy wyłożył Urząd Miasta w Skierniewicach.

 7. ZAPRASZAMY NA II PIKNIK MUNDUROWY

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II Piknik Mundurowy. Zapraszamy 22 lipca 2018 roku na miejski rynek od godziny 14:00. Zapowiada się wiele atrakcji!

 8. ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z insp. Andrzejem Łapińskim na czele, przekazało serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji oraz ich rodzinom.

 9. Pierwsze POLICEalia

  Pierwsze spotkanie w ramach projektu POLICEalia już za nami. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach przystąpili do warsztatów w pełnej mobilizacji. Umundurowani uczniowie klasy policyjnej najpierw wysłuchali lekcji historii, a później z zaangażowaniem wzięli udział w policyjnej zagadce.

 10. Zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

  4 stycznia 2020 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego mężczyznę, który ugodził w nogę i ramię 20-letniego skierniewiczanina. Zatrzymany został również 34 -latek, który udzielił mu pomocy w zatarciu śladów przestępstwa.

Tagi

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga