Nie bądź obojętny wobec bezdomnych - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Nie bądź obojętny wobec bezdomnych

Policja zwraca się z apelem do wszystkich aby nie być obojętnym wobec osoby, która narażona jest na wychłodzenie organizmu. Chodzi tu przede wszystkim o osoby bezdomne, które mogą cierpieć z powodu zimna.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas kontroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altany, wiaty, dworce kolejowe. Policjanci jak każdego roku monitorują sytuację takich osób. Oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując takie osoby zawsze proponowane jest przewiezienie do ośrodków zaspokajających podstawowe potrzeby, gdzie można zjeść ciepły posiłek i przespać się w ciepłych warunkach.

Na wychłodzenie organizmu narażone są również osoby incydentalnie znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Takie osoby z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, dlatego też siedząc w parkach na ławkach, na przystankach komunikacji miejskiej są narażone na śmierć.

Podobny problem dotyczy osób starszych , samotnych, które z rożnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak np. z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, nie wstydźmy się sprawdzić i zaoferować naszą pomoc.

 

Policjanci skierniewickiej komendy współpracują z ośrodkami pomocy i wymieniają się informacjami o osobach, które z racji swoje wieku, samotności, niezaradności mogą stać się potencjalnymi ofiarami niskich temperatur powietrza.

Nie bądźmy obojętni na czyjąś krzywdę, zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon po numer 112 lub 997 by uchronić kogoś od wychłodzenia organizmu.