Zwolnij! Nadmierna prędkość może zabić! - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zwolnij! Nadmierna prędkość może zabić!

Głównym zagrożeniem w ruchu drogowym, jest nadmierna prędkość pojazdów. Zwykle im jest ona mniejsza, tym łatwiej kierującemu wybrnąć z niebezpiecznej sytuacji i uniknąć kolizji lub wypadku.Niestety jednak kierujący nie zawsze stosują się do przepisów ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość. Dlatego też policjanci codziennie prowadzą kontrolę prędkości pojazdów. Jednym z takich dni był 16 kwietnia 2018 roku.

Skierniewiccy policjanci, w ramach ogólnopolskich działań związanych z kontrolą prędkości pojazdów, w poniedziałek  16 kwietnia 2018 roku przeprowadzili kontrole drogowe 39 kierujących na terenie miasta i powiatu skierniewickiego.  Wśród nich 25 kierujących to ci, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje  otrzymując mandat karny.

Za wykroczenie przekroczenia prędkości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewidziane są wysokie mandaty, a w przypadku rażącego naruszenia przepisów lub przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym – może nawet stracić prawo jazdy. Wysokość mandatów karnych za poszczególne prędkości:

  • o 11-20 km/h: mandat karny w wysokości od 50 do 100 zł (2 punkty karne)
  • o 21-30 km/h: mandat karny w wysokości od 100 do 200 zł (4 punkty karne)
  • o 31-40 km/h: mandat karny w wysokości od 200 do 300 zł (6 punktów karnych)
  • o 41-50 km/h: mandat karny w wysokości od 300 do 400 zł (8 punktów karnych)
  • o 51 km/h i więcej: mandat karny w wysokości  od 400 do 500 zł. (10 punktów karnych)

Najważniejsze jest jednak, aby każdy kierujący pamiętał,

że jadąc samochodem powinien dbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje,

ale i innych

  -  nadmierna prędkość może zabić!