Stracili prawo jazdy za prędkość. - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Stracili prawo jazdy za prędkość.

W okresie wakacyjnym policjanci ze skierniewickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista rozpędził się do 130 km/h.

Sezon wakacyjny charakteryzuje się wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Duża liczba wypadków drogowych spowodowana jest zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów w związku z przemieszczaniem się osób do miejsc letniego wypoczynku. Jedną z głównych przyczyn najbardziej tragicznych w skutkach wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W związku z powyższym w tym okresie Policjanci zwracają szczególną uwagę na przekraczanie prędkości przez kierujących. Pomiary prędkości prowadzone były zarówno na drogach krajowych, powiatowych jak i gminnych powiatu skierniewickiego. Podczas takich pomiarów czterech kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pierwszy z nich 18letni kierowca forda mondeo jechał z prędkością 116 km/h. Kolejny to 43-latek mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który rozpędził się kierowanym przez siebie passatem do 102 km/h. Rekordzistą był 53-letni mieszkaniec Skierniewic, który jechał hyundaiem 130 km/h w obszarze zabudowanym.

We wrześniu kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy. 1 września 21-letni mieszkaniec Słubic jechał audi A3 ul. Łódzką z prędkością 130 km/h. Kolejny kierowca 31-letni mieszkaniec powiatu rawskiego 8 września w miejscowości Podtrzcianna jechał oplem astra 101 km/h.