Z uczniami o służbie w Policji i nie tylko… - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Z uczniami o służbie w Policji i nie tylko…

19 października 2018 roku Komendę Miejską Policji w Skierniewicach odwiedzili uczniowie ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej w Strzybodze. Podczas spotkania policjantki zajmujące się profilaktyką przybliżyły młodzieży aspekty pracy w Policji. Dodatkowo w związku z obchodzonym Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi wspomniały młodzieży o przestępstwach związanych z tym tematem.

 

Młodzież miała możliwość zobaczenia niektórych elementów służby, np. tego jak pracuje dyżurny jednostki. Następnie  wyświetlając przygotowaną prezentację w świetlicy KMP w Skierniewicach policjantki przekazały młodzieży informacje o specyfice zawodu policjanta, omówiły możliwości wstąpienia do służby i przebieg procesu rekrutacji.

Jednocześnie, pamiętając o tym, że profilaktyka jest zasadniczym kierunkiem w zwalczaniu przestępczości, przekazały młodzieży informacje i ulotki związane z handlem ludźmi. Odnosiło się to  porad - na co uważać, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi oraz co zrobić, gdy podejrzewamy, że ktoś jest wykorzystywany do nielegalnej pracy. Umiejętność zachowania się w takich sytuacjach jest bardzo ważna, dlatego też poruszana jest przez policjantów podczas spotkań z młodymi ludźmi.  Warto nadmienić, że szkoleniom na takie tematy podlegają też sami policjanci. To właśnie 18 października 2018 roku w obchody Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi odbyło się w KMP w Skierniewicach specjalne szkolenia adresowane do policjantów, którzy na co dzień mogą zetknąć się tego rodzaju przestępczością. Wzięli w nim udział policjanci z Ogniwa Patrolowo –Interwencyjnego, dyżurni jednostki i dzielnicowi.