Informacje

Akcja "Znicz 2018" w Skierniewicach - podsumowanie

Skierniewiccy policjanci od 31 października do 4 listopada 2018 roku pełnili służbę w ramach akcji "ZNICZ 2018". Funkcjonariusze kierowani byli do działań w rejonach cmentarzy, ale też spotkać ich można było na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i powiatu skierniewickiego.

Do zadań policjantów należało przede wszystkim kierowanie ruchem w punktach, w których odbywał się wzmożony ruch kierujących i pieszych zmierzających na cmentarze. Ponadto policjanci prowadząc kontrole drogowe sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia najmłodszych, zwracali także uwagę na zachowanie niechronionych użytkowników drogi – pieszych i rowerzystów.  W ciągu 5 dni doszło na skierniewickim terenie do 15 kolizji i 2 wypadków drogowych. To  mniejsze liczby w porównaniu do roku poprzedniego, gdy doszło do 27 kolizji i 1 wypadku drogowego.
Ponadto w  trakcie tegorocznej akcji „Znicz 2018” policjanci ujawnili 5 osób, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości ( wśród nich 1 motorowerzysta).   Zatrzymali też prawo jazdy 41-letniemu warszawianinowi, który  31 października  2018 roku kilkanaście minut po godz. 18:00 w terenie zabudowanym na ul. Mszczonowskiej  jechał motocyklem  z prędkością 114 km/h., przekraczając dozwoloną prędkość o 64 km/h.