Bilans okresu świąteczno-noworocznego - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Bilans okresu świąteczno-noworocznego

Okres Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestrowa noc to pracowity czas dla policjantów. Ostatnia noc roku 2018 i pierwsza w 2019 przebiegała w Skierniewicach spokojnie. Policjanci interweniowali wtedy tylko 19 razy. W ruchu drogowym również większość osób wzięła sobie do serca apele o rozsądek i zaplanowanie bezpiecznych powrotów. Poniżej przedstawiamy podsumowanie okresu Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

W tym czasie policjanci patrolowali zarówno teren miasta Skierniewice, jak i teren powiatu skierniewickiego. W służbę zaangażowani byli prawie wszyscy policjanci ze skierniewickiej jednostki, w tym słłużby prewencyjne i ruchu drogowego we wzmożonych siłach. W sylwestrową noc w godz. 18:00-6:00 policjanci interweniowali 19 razy i żadna z interwencji nie dotyczyła poważnego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W okresie od 24 grudnia 2018 roku do 1 stycznia 2019 roku, policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących i obsłużyli 14  zdarzeń drogowych, w tym 13 kolizji i 1 wypadek. Ponadto zatrzymali prawo jazdy 3 osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.