Działania "TIR" - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Działania "TIR"

22 lipca 2020 roku Policjanci z KMP w Skierniewicach prowadzili działania w ramach wojewódzkich działań" TIR". 23 lipca przeprowadzili podobne działania, ale o charakterze lokalnym. Podejmowane inicjatywy kontrolno – prewencyjne ukierunkowane są na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

Podczas 26 kontroli drogowych przeprowadzonych w dniu 22 lipca 2020 roku, 8 z nich dotyczyło kontroli samochodów ciężarowych typu TIR. Związane były one z nieprawidłowym wyprzedzaniem.

Z kolei 23 lipca 2020 roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach, prowadząc działania kontrolne do godz. 15:00 12-krotnie kontrolowali pojazdy ciężarowe, ujawniając 8 wykroczeń – większość związanych była z naruszeniem zakazu wyprzedzania na autostradzie, część niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Podczas jednej z tych kontroli  funkcjonariusze ujawnili kierującego pod wpływem alkoholu. 48-letni mężczyzna z terenu warszawskiego został zatrzymany do kontroli drogowej w związku ze złamaniem zakazu wyprzedzania. Podczas badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu  okazało się, że wynik pokazał blisko 0,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a dalej za popełnione wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

  • działania TIR, policjant podczas kontroli drogowej
  • działania TIR, policjant podczas kontroli drogowej