Pijani rodzice zajmowali się 8-letnim synkiem - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Pijani rodzice zajmowali się 8-letnim synkiem

25 lipca 2020 roku skierniewiccy policjanci interweniowali w związku ze sprawowaniem przez dwójkę pijanych rodziców opieki nad 8-letnim dzieckiem. Podczas czynności 44-letni agresywny ojciec chłopca naruszył nietykalność dwóch funkcjonariuszek. Następnego dnia usłyszał zarzuty.

25 lipca 2020 roku skierniewicka policja interweniowała na parkingu przy ul. Mszczonowskiej. W okolicach paczkomatu miała znajdować się pijana para, a wraz z nimi dziecko.

Policjanci zastali na miejscu dwoje rodziców – 43 letnią matkę i 44-letniego ojca oraz 8-letniego chłopca. Rodzice byli kompletnie pijani – po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ojciec miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a matka ponad 1,5.  Kiedy policjanci podejmowali próby ustalenia z rodzicami kontaktu do trzeźwego członka rodziny lub innej osoby, która mogłaby odpowiedzialnie zająć się ich dzieckiem, agresja ojca narastała. W pewnym momencie zamachnął się ręką w stronę głowy policjantki, strącając jej czapkę. Został obezwładniony, ale mimo wszystko był agresywny i kopnął drugą funkcjonariuszkę.  44-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki. Na miejsce przyjechał trzeźwy przyjaciel rodziny, który zobowiązał zająć się chłopcem i jego matką do czasu jej wytrzeźwienia.

Zatrzymany 44-latek następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał  zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy publicznych. Za czyn ten grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei sprawa niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnim trafi do sądu rodzinnego.

  • napis policja na drzwiach radiowozu