Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę! - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę!

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca mazdy, który spowodował kolizję z innym samochodem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas apelują o rozwagę. Jazda pod wpływem alkoholu, zagraża nie tylko kierowcy, ale również życiu i zdrowiu innych użytkowników dróg.

28 lipca 2020 roku około 22:45 skierniewiccy policjanci interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego na ul. Widok w Skierniewicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą 44-letni mieszkaniec Skierniewic najechał na tył jadącego przed nim mercedesa.  Podczas czynności policyjnych związanych z ustalaniem okoliczności zdarzenia, policjanci zbadali trzeźwość kierującego mazdą. Badanie wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości – miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przypominamy: za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka rzędu 5000 złotych.

Pomimo systematycznych działań i codziennych kontroli, nadal zdarzają się tacy kierujący, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Trzeba pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu, zagraża nie tylko kierowcy, ale i  życiu i zdrowiu innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy też o tym, jak ważna jest kontrola społeczna. Jeśli zauważyłeś, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych odurzających substancji, zareaguj! Powiadom służby dzwoniąc na nr alarmowy 112!