Włamywacze łupy przeznaczyli na zakup alkoholu - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Włamywacze łupy przeznaczyli na zakup alkoholu

31 lipca 2020 roku zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało 3 mężczyzn, którzy włamali się do budynku gospodarczego na jednej z posesji w Skierniewicach i ukradli kosę spalinową. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

30 lipca 2020 roku skierniewicka policja została powiadomiona o włamaniu do budynku na terenie jednej z posesji  przy ul. Nowobielańskiej w Skierniewicach.  W ciągu ostatnich dwóch dni sprawca po uszkodzeniu zamka wszedł do pomieszczenia gospodarczego i ukradł kosę spalinową. Wartość strat wyniosła 600 złotych.

Policjanci  po analizie otrzymanych w zawiadomieniu informacji oraz wykonaniu innych czynności procesowych, w tym między innymi przesłuchaniu świadków, ustalili, że włamania dokonało  najprawdopodobniej trzech mężczyzn, którzy weszli na posesję  29 lipca 2020 roku. 30 lipca 2020 roku kryminalni zatrzymali i doprowadzili do komendy trzech skierniewiczan w wieku 32,34,42 lat. Mężczyźni 31 lipca 2020 roku usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali też skradzioną kosę. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zastawił ją jeden z podejrzanych, a otrzymane pieniądze przeznaczył na zakup alkoholu dla siebie i kolegów biorących udział we  włamaniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

  • kosa spalinowa oparta o biurko, w tle krzesło z kamizelką z napisem policja