Zaczęło się od kradzieży portfela - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zaczęło się od kradzieży portfela

20 sierpnia 2020 roku zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni z terenu powiatu żyrardowskiego. Sprawa zaczęła się od kradzieży portfela w miejscowości Ruda, do której doszło 19 sierpnia 2020 roku.

19 sierpnia 2020 roku skierniewiccy policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży. Na miejscu okazało się, że  w miejscowości Ruda doszło do kradzieży portfela. Mężczyzna, stojąc na polu nieopodal swojego auta, zobaczył jak nieznany mu młody mężczyzna sięga coś przez otwartą szybę  jego samochodu. Gdy sprawdził, okazało się, że w środku nie było portfela. Chwilę później ten sam mężczyzna oraz jego towarzysz zostali ujęci na terenie osiedla Rawka. Na miejsce wezwana została policja, a portfel wyrzucony w pobliskie zarośla został odzyskany.  Podejrzewani mężczyźni w wieku 34 i 32 lat, mieszkańcy terenu żyrardowskiego,  zostali zatrzymani i doprowadzeni do skierniewickiej jednostki.  34-latek usłyszał zarzut kradzieży portfela. To jednak nie koniec sprawy.

Z ustaleń policjantów wynikało, że drugi z zatrzymanych mężczyzn – 32 latek  mógł posiadać środki  odurzające.  20 sierpnia 2020 roku  funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania. Na terenie działki znaleźli zasadzony krzak konopi.  Został on zabezpieczony, a  wstępne badanie testerem narkotykowym  potwierdziło, że było to ziele marihuany.  Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi innej niż włóknista.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.