Aktualności - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Aktualności

Aktualności

 • Członkowie Zarządu Koła kontynuują pełnienie dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia – KMP ul. Sobieskiego 69 pok. 116 w godzinach 10.00 – 13.00,
 • od stycznia 2017 r. można dokonać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  1% odpisu od naliczonego podatku dochodowego składając  PIT za 2016 r. – wpisując obliczoną kwotę oraz  KRS  00 000 43188. Apelujemy o liczne dokonanie odpisu.
 • Na balu karnawałowym spotkaliśmy się w dniu 2 lutego 2019 roku w restauracji Tawerna gdzie od godz. 19.00 do 3.00 następnego dnia bawiło się 80 osób. Wiele par przygotowało stroje w stylu lat 70-tych ub. wieku, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło wesołą zabawę. Wybraliśmy także królową i króla balu. Para królewska otrzymała korony i podarunki. Gościem honorowym był Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Zdzisław PEŁKA.
 • W tym roku Dzień Kobiet nasze członkinie świętowały w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Zarząd Koła w dniu 9 marca zorganizował dla 45 pań wyjazd na wyjątkowy koncert zatytułowany „Zbigniew Macias i jego goście dla Pań”. W czasie koncertu uczestnicy wysłuchali m. in. nastrojowych romansów autorstwa Aleksandra Wiertyńskiego i Bułata Okudżawy, a także cudownej pieśni „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy”.
 • W dniach 25 – 27 kwietnia 2019 roku 57- mio osobową grupą udaliśmy się na wycieczkę, której głównym celem był rejs promem i zwiedzanie Szwecji. W pierwszym dniu dotarliśmy do Gdańska gdzie zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej i Stare Miasto. Po ciekawej nocy na promie dotarliśmy do Karlskrony – miasta na 33 wyspach. Tu m. in podziwialiśmy Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej, targ rybny oraz bajkową zabudowę miasta wpisaną na listę zabytków UNESCO. Następnie udaliśmy się do Kalmar, gdzie obejrzeliśmy renesansowy zamek na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku. Jadąc autokarem oglądaliśmy ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. i wspaniałe widoki na Cieśninę Kalmarską. W trzecim dniu wycieczki podziwialiśmy zabytki Olsztyna: Stare Miasto z zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej i gotycką bazylikę konkatedralną św. Jakuba Apostoła.
 • W dniu 13 czerwca 2019 roku przedstawiciele naszego Koła R. Zaborski, J. Kowalski i J. Nowakowski wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy „100 – lat Policji” Wystawę Komenda Miejska Policji zorganizowała w Muzeum Historii Skierniewic. Patronatem objęli ją Prezydent Miasta K. Jażdżyk i K- t Woj. Policji insp. A. Łapiński. W uroczystości uczestniczyli rekonstruktorzy z Żyrardowa i Radomska, którzy zaprezentowali się w mundurach przedwojennych policjantów. Można było również zapoznać się z historycznym wyposażeniem i uzbrojeniem Policji oraz porównać je z tym czym Policja dysponuje dzisiaj.
 • W okresie od 22.06 do 2.07. 2019 r. grupa 39 członków i sympatyków naszego Koła wypoczywała w hiszpańskiej miejscowości Blanes. Mieszkaliśmy w pięknym hotelu Blumar położonym 100 m od morza. Do dyspozycji mieliśmy również 3 hotelowe baseny. Wypoczynkowi sprzyjało doskonałe wyżywienie i wspaniała pogoda. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia Barcelony, w tym stadionu Camp Nou. Podczas rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava podziwialiśmy niepowtarzalne krajobrazy. Nie zapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Monaco a zwłaszcza w kasynie Monte Carlo. Nie mniejszą przyjemnością było zwiedzanie Mediolanu.
 • W dniu 5 lipca 2019 r. Prezes Zarządu Koła Ryszard Zaborski wziął udział w międzypowiatowych obchodach „100 Rocznicy Powstania Policji Państwowej” zorganizowanych w Kutnie.
 • W okresie od 29.06. do 13.07 b.r. 47 osobowa grupa wypoczywała na turnusie rehabilitacyjno - wypoczynkowym w ośrodku "Adhara" w Sarbinowie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu turnusu, wspaniałej atmosfery, pięknej plaży i czystej wody oraz bardzo dobrego wyżywienia. Dużo radości dawały organizowane przez opiekunkę turnusu panią Alę Kochalską  wieczorki taneczne a także piesze i rowerowe wycieczki po okolicach Sarbinowa. Trochę nie dopisała nam pogoda ale sprzyjało to zajęciom w podgrupach. Po raz kolejny wróciliśmy z tego ośrodka wypoczęci i zadowoleni.
 • Na balu z okazji stulecia powołania Policji Państwowej spotkaliśmy się w dniu 26 lipca w Nieborowie w restauracji "Posterunek 77". W balu uczestniczyło 55 osób. Obecnością zaszczycił nas Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Łodzi Lech Wojtyra. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum motoryzacji "Motonostalgia". Obejrzeliśmy w nim wiele ciekawych starych pojazdów. W trakcie części oficjalnej spotkania Lech Wojtyra wręczył odznaczenia naszym zasłużonym dla Koła członkom. Odznaki „Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP”otrzymali; Małgorzata Staniszewska - Karwat, Józef Tomasik i Tomasz Jarzyna, a odznaki „Za zasługi dla SEiRP” z dyplomem: Wojciech Dziuda, Sławomir Kalisiak i Wiesław Sałkowski. Nowi członkowie naszego Koła Janina Łukasiewicz i Marcin Białkowski odebrali legitymacje członkowskie. Kwiatami i upominkami uhonorowane zostały trzy Panie Anny obchodzące tego dnia imieniny. Potem wesoła zabawa przy wspaniałej muzyce trwała do godz. 1.00 następnego dnia.
 • W dniu 4 września 2019 roku 36 osobową grupą wybraliśmy się na wycieczkę autokarową. W pierwszej kolejności podziwialiśmy kopalnię soli w Kłodawie. Zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię i przez 2,5 godziny spacerowaliśmy z przewodnikami po kopalnianych korytarzach. Następnie przejechaliśmy do Uniejowa i tam  przez 3 godz. relaksowaliśmy się w Termach Uniejowskich. Bardzo ciepła woda i różnorodność form przebywania w niej sprawiły nam dużo radości i przyjemności.
 • W dniu 18 września b.r. w wieku 89 lat zmarł długoletni członek naszego Koła mjr w st. spocz. Kazimierz Przepiórkowski. W pogrzebie, który w dniu 25 września  odbył się w Łodzi uczestniczyła trzy osobowa delegacja członków Zarządu Koła.
 • W dniu 12 października b.r. w 64 osobowej grupie spotkaliśmy się w ośrodku w Budach Grabskich na tradycyjnym pieczeniu ziemniaka. Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Zdzisława Pełkę, który przekazał nam pamiątkową plakietę z życzeniami oraz wręczył legitymacje nowo przyjętym 2 członkom Koła. Wesoła zabawa przy ognisku, muzyce, wspólnym śpiewie, dobrym jedzeniu i tańcach trwała do godz. 21.30.
 • Skierniewicki Dzień Seniora obchodziliśmy w dniu 15 października. Z tej okazji Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk do kinoteatru "Polonez" zaprosił grupę 40 seniorów członków naszego Koła. Prezydent przekazał życzenia  seniorom oraz słodkie upominki. Następnie wysłuchaliśmy recitalu Tomasza Stockingera pod tytułem "Już nie zapomnisz mnie". Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem,
 • Kontynuując wieloletnią tradycję w dniu 30 października członkowie Zarządu Koła odwiedzili groby 25 zmarłych członków koła na cmentarzach w Skierniewicach, Makowie, Puszczy Mariańskiej i Jeruzalu. Na odwiedzanych grobach zapalili znicze z logo związku. 
 • W dniu 2 listopada  kapelan  KMP ksiądz Piotr Sapiński  odprawił w kaplicy cmentarnej przy ul. Strobowskiej mszę świętą wspominkową za zmarłych policjantów i pracowników cywilnych policji. W tej mszy uczestniczyło ok. 40 osób.

Spotkanie opłatkowe Zarząd Koła organizuje w dniu 14 grudnia 2019 roku od godz. 15.00. Odbędzie się ono w restauracji „Tawerna”. Odpłatność dla członków zwyczajnych 15 zł, dla wspierających 50 zł. Zapisy przyjmują Mirosław Rosiński i Grażyna Tomasik.

Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Koła organizuje wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na jedną z najsłynniejszych operetek pod tytułem "BARON CYGAŃSKI". Jej autorem jest Johann STRAUSS. Cena biletów 45 zł dla członków zwyczajnych i 60 zł dla innych osób. Zarezerwowaliśmy 50 biletów. Zgłoszenia i wpłaty przyjmują M. Staniszewska-Karwat tel. 572 182 062 i R. Zaborski tel. 660 054 254 do dnia 16 października lub do wyczerpania miejsc.  Spektakl odbędzie się w dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota) od godz. 18.30. O godzinie i miejscu wyjazdu powiadomimy w późniejszym terminie.

Uwaga: Wyjeżdżających do Teatru Wielkiego w Łodzi informujemy, że autokar będzie podstawiony na przystanek autobusowy przy ul. Wyszyńskiego przed Castoramą w dniu 7 grudnia 2019 roku o godz. 16.30. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 31 lipca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

Zarząd Koła organizuje wczasy grupowe w Turcji miejscowość Alanya, w terminie 28.06 - 08.07.2020 r. Cena 2635 zł/os. Cena zawiera: bilet lotniczy, opłatę lotniskową, ubezpieczenie, zakwaterowanie w hotelu 10 m od plaży hotelowej, przy hotelu 2 baseny, bezpłatny serwis plażowy,  wyżywienie all inclusive, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opiekę rezydenta. Zgłoszenia i wpłata pierwszej raty zaliczki w wys. 500 zł do 15 stycznia 2020 r. Bardziej szczegółowych informacji udzielają Ryszard Zaborski i Leszek Kowalski. 

Zarząd Koła SEiRP organizuje w dniach 1.07.14.07.2020 roku wczasy (turnus rehabilitacyjny dla 48 osób) w Międzywodziu – miejscowość położona we wschodniej części Wyspy Wolin pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych. Koszt wczasów 1850zł (w tym dowóz autokarem). Dopłata do pokoju 1-osobowego 280zl za turnus.

Cena pobytu obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami i balkonami, TV, radio, czajnik, sprzęt plażowy (do wypożyczenia nieodpłatnie – za kaucją);

- wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacje – serwowane);

- opieka lekarska i pielęgniarska;

- 3 zabiegi dziennie w dni robocze (pon.-piątek) wg wskazań lekarskich z wyłączeniem dnia badań;

- program rekreacyjno-wypocznkowy: ognisko z pieczeniem kiełbasek, wieczorek powitalny i pożegnalny z muzyka, i poczęstunkiem (kawa, herbata, ciasto), wycieczka autokarowa po Wyspie Wolin, biesiady, konkursy, turnieje, opiekę kierownika turnusu i instruktora ko;

Cena nie obejmuje opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w ośrodku.

W przypadku zmiany podatku VAT ceny mogą ulec zmianie.

 

Warunkiem uczestnictwa w turnusie jest posiadanie:

*orzeczenia o niepełnosprawności lub skierowania na turnus od lekarza rodzinnego lub specjalisty ;

*aktualna informacja o stanie zdrowia.

W przypadku braku tych dokumentów nie będzie możliwe zlecenie zabiegów rehabilitacyjnych , a pobyt będzie traktowany jako pobyt wczasowy, zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Oplata za świadczenie niewykorzystane nie jest zwracana.

 

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o osobiste zapisanie się u kol. Grażyny Tomasik w godzinach pracy Zarządu w  terminie do 15 grudnia 2019.

Wpłaty wyłącznie  na konto Koła (nr konta na stronie Kola).

Pierwszą ratę w wysokości 500zł należy zapłacić do 18 grudnia 2019 r. o dalszych płatnościach poinformujemy.

Pierwszeństwo zapisu przysługuje członkom Koła.

 

To nic nie kosztuje, a tyle znaczy!!!!
Bardzo proszę o przekazanie 1% podatku dla kolegi.

Konrad ma 31 lat, dokładnie 13 lat temu choroba zawładnęła jego życiem. Choruje na nocną napadową hemoglobinurie - brzmi to trochę jak nazwa potwora z bajki dla dzieci.
Napadowa nocna hemoglobinuria (ang. PNH) to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpady te uszkadzają poszczególne organy.
Ok. 7 lat temu, na skutek choroby, Konrad przeszedł przeszczep wątroby. W ciągu ostatniego roku stan jego drastycznie się pogorszył. W 2016 roku Konrad więcej czasu spędził w szpitalu niż w domu. Praktycznie w domu jest gościem.

Istnieje lek, który hamuje napady choroby, dałoby to szanse lekarzom na przygotowanie Konrada do przeszczepu szpiku, który jest jego ostatnią szansą. Roczne leczenie Konrada lekiem Ekulizumab to koszt ok. 1 200 000. Niestety kwota ta przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego, każda wpłacona złotówka zwiększa szansę na dożycie Konrada do przeszczepu. Konrad to super chłopak z ogromnym poczuciem humoru. Nigdy nie pyta, dlaczego ja? Nie użala się nad swoim losem, ale to jego rodzina i my nie możemy patrzeć jak choroba odbiera go dzień po dniu. Jak każdego dnia Konrad walczy o kolejny dzień!

Zbieramy pieniądze na leczenie i życie Konrada.
Prosimy o pomoc!

 

 

 

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 - z dopiskiem " Na leczenie Konrada Sobolewskiego"

Pełne dane fundacji

 

Fundacja Pomocy Społecznej
„Chodźmy Razem”
96-100 Skierniewice
ul. Iwaszkiewicza 8/4

 

KRS: 0000276365
REGON: 100347031
NIP: 836-17-96-958

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

 

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.