Aktualności - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Aktualności

Aktualności

  • Członkowie Zarządu Koła kontynuują pełnienie dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia – KMP ul. Sobieskiego 69 pok. 116 w godzinach 9.00 – 12.00 "w środy"
  • od stycznia 2017 r. można dokonać na rzecz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  1% odpisu od naliczonego podatku dochodowego składając  PIT za 2016 r. – wpisując obliczoną kwotę oraz  KRS  00 000 43188. Apelujemy o liczne dokonanie odpisu.
  • W dniu 1 lutego b.r.  w restauracji "Tawerna" bawiliśmy się po raz kolejny na zabawie karnawałowej. Uczestniczyły w niej 92 osoby. Wielu uczestników przyszło na zabawę w strojach nawiązujących do lat 20, 30 minionego wieku. W trakcie zabawy komisja wybrała królową i króla balu oraz parę ubraną w stroje najbardziej przypominające te z minionej epoki. Gościem honorowym naszego spotkania był Prezes Oddziału Wojewódzkiego  S.EiR.P w Łodzi Zdzisław Pełka.
  • W dniu 20 maja zmarła po długiej chorobie nasza koleżanka była naczelnik sekcji dochodzeniowo - śledczej KMP podinsp. w st. spocz. Jolanta HANKIEWICZ. Pogrzeb odbył się w dniu 23 maja 2020 roku w kościele i na cmentarzu w Nieborowie. Zmarłą koleżankę żegnała najbliższa rodzina, zarząd Koła S.EiR.P w Skierniewicach, liczni członkowie tego Koła, policjantki i policjanci KMP, pracownicy cywilni Komendy, przedstawiciele prokuratury oraz mieszkańcy Nieborowa.


Zarząd Koła wznowił dyżury w Komendzie Miejskiej Policji. Zapraszamy w środy od godz. 9.00 do 12.00. pokój nr 116. Na terenie komendy należy używać maseczki.
 

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i za granicą organizowana wycieczka promowa do Szwecji i Dani, planowany wyjazd w dniu 4 czerwca oraz wczasy w Międzywodziu, wyjazd w dniu 30.06 i wczasy w Turcji wyjazd w dniu 28.06 są odwołane. Zaliczki wpłacone na wycieczkę do Szwecji oraz wczasy w Międzywodziu będą zwracane w miarę możliwości w formie przelewów bankowych. Co do formy rozliczenia z zaliczek na wczasy w Turcji trwają jeszcze uzgodnienia z biurem turystycznym.

Ponieważ Zarząd Koła nadal nie może odbywać posiedzeń w budynku KMP mogą występować kłopoty z szybkim rozliczeniem wpłaconych zaliczek. Prosimy o wyrozumiałość.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne środowe dyżury członków Zarządu Koła są zawieszone do odwołania. Wszelkich wpłat należności ( składki członkowskie, raty za imprezy) można dokonywać na rachunek bankowy 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001. Za utrudnienia przepraszamy.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 15 czerwca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

 

To nic nie kosztuje, a tyle znaczy!!!!
Bardzo proszę o przekazanie 1% podatku dla kolegi.

Konrad ma 31 lat, dokładnie 13 lat temu choroba zawładnęła jego życiem. Choruje na nocną napadową hemoglobinurie - brzmi to trochę jak nazwa potwora z bajki dla dzieci.
Napadowa nocna hemoglobinuria (ang. PNH) to rzadkie zaburzenie polegające na zbyt szybkim rozpadzie krwinek czerwonych. Rozpady te uszkadzają poszczególne organy.
Ok. 7 lat temu, na skutek choroby, Konrad przeszedł przeszczep wątroby. W ciągu ostatniego roku stan jego drastycznie się pogorszył. W 2016 roku Konrad więcej czasu spędził w szpitalu niż w domu. Praktycznie w domu jest gościem.

Istnieje lek, który hamuje napady choroby, dałoby to szanse lekarzom na przygotowanie Konrada do przeszczepu szpiku, który jest jego ostatnią szansą. Roczne leczenie Konrada lekiem Ekulizumab to koszt ok. 1 200 000. Niestety kwota ta przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego, każda wpłacona złotówka zwiększa szansę na dożycie Konrada do przeszczepu. Konrad to super chłopak z ogromnym poczuciem humoru. Nigdy nie pyta, dlaczego ja? Nie użala się nad swoim losem, ale to jego rodzina i my nie możemy patrzeć jak choroba odbiera go dzień po dniu. Jak każdego dnia Konrad walczy o kolejny dzień!

Zbieramy pieniądze na leczenie i życie Konrada.
Prosimy o pomoc!

 

 

 

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150 - z dopiskiem " Na leczenie Konrada Sobolewskiego"

Pełne dane fundacji

 

Fundacja Pomocy Społecznej
„Chodźmy Razem”
96-100 Skierniewice
ul. Iwaszkiewicza 8/4

 

KRS: 0000276365
REGON: 100347031
NIP: 836-17-96-958

Bank Zachodni WBK 1 oddział w Skierniewicach

 

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.