Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. Kontrabanda w Skierniewicach

  Skierniewiccy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę za handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Policyjne działania zakończyły się zabezpieczeniem znacznej ilości towarów akcyzowych. Uszczuplenie akcyzy skarbowej oszacowano na prawie 19 000 złotych.

 2. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 3. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 86-LATKI

  Kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz leśników prowadziło poszukiwania 86-letniej kobiety, która wraz z córką udała się na grzyby i zabłądziła w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. To już kolejny przypadek zaginięcia osoby podczas grzybobrania. Kiedy córka po kilku godzinach nie odnalazła matki, zgłosiła zaginięcie.

 4. KONKURS PLASTYCZNY PT. „JA W ROLI STRÓŻA PRAWA”

  Organizatorem konkursu plastycznego jest Komenda Wojewódzka Policja w Łodzi we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi i Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów. Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody !

 5. 19 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWYM DNIEM MEDIACJI

  Informujemy, że w dniu 19 października 2017 r. przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji, natomiast w dniach 16-20 października 2017 r. obchodzony będzie Tydzień Mediacji. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach włącza się czynnie w akcję. Dlatego też od 16 do 20 października w godz. 12.00 - 20.00 w komendzie przy ul. Sobieskiego 69 dyżur będzie pełnić wyznaczony policjant.

 6. „60+ BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM”

  W tym roku, po raz drugi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Policja – partner akcji, przystąpili do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”. Akcja skierowana jest do osób w wieku 60+. Z analizy danych wieku sprawców wypadków wynika, że duże zagrożenie powodują osoby starsze.

 7. "NIEBIESKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWYM O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI

  Zapraszamy wszystkich policjantów i pracowników policji do udziału w "Niebieskim Biegu Niepodległościowym o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi", który odbędzie się 4 listopada 2017 toku.

 8. JESIEŃ NA DRODZE...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 9. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 10. Zatrzymana za przywłaszczenie portfela z dokumentami.

  18 września policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 49 letnią kobietę, która przywłaszczyła portfel z dokumentami należącymi do 80 letniego mieszkańca Skierniewic.

Tagi

wywiadowcy narkotyki poszkukiwania poszukiwanie świadków list gończy nietrzeźwy kierujący przekroczenie prędkości służby kieszonkowe zdarzenie drogowe oszustwa festiwal nauki ponadnormatywne porozumienie wnuczek rowerzysta nowi policjanci patrole bezpieczeństwo samobójstwo nabór profilaktyka włamania pwsz zabójstwo tytoń konferencja długi weekend ruch drogowy Zadębie piesze majowy majówka teren zabudowany ślubowanie weekend kontrabanda PaT wypadek nieletni kradzieże dzień bezpieczeństwa wewnętrznego

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga