Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Umawiał się na seks z 14-latką.

  24 października 2016 roku, w nocy, skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który za pośrednictwem jednego z portali  internetowych umawiał się na seks z 14-latką. Wpadł w policyjną zasadzkę.

 2. POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

  20 października 2016 roku funkcjonariusze KMP w Skierniewicach przeprowadzili w OSiR przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach eliminacje powiatowe konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie wśród uczniów klas II szkół podstawowych z powiatu skierniewickiego. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa oraz zasad fair-play podczas sportowej rywalizacji.

 3. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 4. 124 km/h w obszarze zabudowanym.

  22 października policjanci ze skierniewickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 74 km/h w obszarze zabudowanym. Jak się okazało młody kierowca był w posiadaniu uprawnień od 8 miesięcy.

 5. Wróżka - finansistka.

  20 października w Skierniewicach na ul. Żwirki 47-letnia mieszkanka powiatu radomskiego zaczepiła mieszkankę Skierniewic i poprosiła ją o wsparcie finansowe. Podczas rozmowy przekonała ją, że jak wypłaci z bankomatu większą kwotę, to ona wróżąc spowoduje, że pieniądze się rozmnożą. Skierniewiczanka wdała się w rozmowę i wypłaciła z bankomatu 2000 zł. Dzięki czujności policjantów ze Skierniewic oszustka została zatrzymana, a Skierniewiczanka odzyskała pieniądze.

 6. Pożegnanie Zastępcy Komendanta Policji w Skierniewicach.

  W piątek 29 lipca 2016 r. w budynku Komendy odbył się uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego. Mł. insp. Tomasz Jarzyna Komendant Miejski Policji w Skierniewicach pożegnał odchodzącą na emeryturę mł. insp. Małgorzatę Staniszewską-Karwat pełniąca dotychczas funkcję I Zastępcy Komendanta.

 7. Ślubowanie klas mundurowych.

  20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie po raz kolejny odbyło się ślubowanie klas mundurowych. W ślubowaniu udział wzięły klasy o profilu policyjnym, pożarniczym i wojskowym. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Samorządu oraz Policji, Straży Pożarnej i Wojska.

 8. ARESZTY DLA 13 NARKOTYKOWYCH DILERÓW

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 9. Ćwiczenia rezerw osobowych Tarcza 2016 w Skierniewickiej Policji.

  18 września w Komendzie Policji w Skierniewicach przeprowadzone zostały ćwiczenia "Tarcza 16" z zakresu powoływania rezerw osobowych. Rezerwistów w ramach ćwiczeń wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy. Osoby te maja stanowić uzupełnienie kadrowe Policji na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

 10. Policjantki w Przedszkolu.

  25 października Policjantki ze skierniewickiej Komendy odwiedziły przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 w Skierniewicach. Podczas spotkania Policjantki omawiały zasady bezpieczeństwa dziecka w kontakcie z dorosłymi oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tagi

PaT wypadek majówka patrole konferencja ruch drogowy list gończy nieletni teren zabudowany dzień bezpieczeństwa wewnętrznego kieszonkowe zdarzenie drogowe majowy poszukiwanie świadków narkotyki nabór ślubowanie ponadnormatywne wywiadowcy Zadębie bezpieczeństwo pwsz samobójstwo oszustwa rowerzysta nowi policjanci weekend festiwal nauki porozumienie poszkukiwania profilaktyka nietrzeźwy kierujący wnuczek przekroczenie prędkości tytoń służby kradzieże zabójstwo długi weekend piesze włamania

Linki