Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Włamywacze wpadli z łupami.

  Wieczorem 30 listopada skierniewiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwoje włamywaczy. Mężczyzna 34-latek i kobieta w wieku 38 lat mieszkańcy Skierniewic włamali się do domku jednorodzinnego, skąd skradli zastawę stołową, biżuterię, odzież i inne drobne przedmioty.

 2. POLICJANT ZE SKIERNIEWIC ZAJĄŁ 3 MIEJSCE W XVII FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA NAJLEPSZEGO POLICJANTA I NA NAJLEPSZEGO STRAŻAKA

  25 listopada 2016 roku w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, po raz kolejny 41 policjantów oraz strażaków z województwa łódzkiego zostało uhonorowanych nagrodami w ramach Wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i na najlepszego strażaka. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Policjant ze Skierniewic sierż. szt. Marcin Kleczko zdobył 3 miejsce.

 3. Nocne działania "DYSKOTEKA"

  Skierniewiccy policjanci w sobotę 26 listopada po raz kolejny przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Cel ten sam, co zwykle – uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Policjanci działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskoteki "Speed Club" oraz na głównych ulicach miasta. W sumie wyeliminowali z dróg 4 nietrzeźwych kierujących.

 4. PO ANDRZEJKACH AKCJA „TRZEŹWY PORANEK „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Podczas kontroli trzeźwości w Skiernewicach policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 0,6 promila alkoholu w organiźmie.

 5. POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW ZDARZENIA Z UL. JAGIELLOŃSKIEJ.

  Policja w Skierniewicach prowadzi czynności związane ze zdarzeniem drogowym, który wydarzył się w poniedziałek 28 listopada około godziny 12:40 w Skierniewicach na przejściu dla pieszych na ul. Jagiellońskiej (na wysokości bloku 24). W zdarzeniu tym udział brała piesza, która mogła zostać potrącona przez samochód koloru czarnego. Kierujący tym pojazdem po przeprowadzeniu kobiety na drugą stronę jezdni odjechał. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt tel. pod nr 046 834 12 62 lub 112 lub 997.

 6. Policjanci rozmawiali z seniorami

  30 listopada policjantki z zespołu profilaktyki skierniewickiej komendy spotkały się z seniorami z klubu "Ustronie". Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zasadach działania Krajowej Mapy Zagrożeń.

 7. Andrzejkowe kontrole trzeźwości.

  30 listopada skierniewiccy policjanci prowadzili działania : „Alkohol i narkotyki". Przedsięwzięcie miały na celu eliminację kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przeprowadzono prawie 200 badań na zawartość alkoholu. Nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierowcy.

 8. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 9. PRZYGOTUJ SAMOCHÓD PRZED ZIMĄ

  Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

 10. Bezpieczny przedszkolak - czyli co przedszkolak musi wiedzieć na temat bezpieczeństwa w przedszkolu i w najbliższym otoczeniu”

  Przedszkole nr 8 „Zielony Zakątek” w Skierniewicach pod takim hasłem zorganizowało konkurs plastyczny, który został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Skierniewice oraz Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach. 24 listopada w Kinoteatrze Polonez odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród.

Tagi

nietrzeźwy kierujący wnuczek festiwal nauki kradzieże narkotyki patrole ponadnormatywne teren zabudowany list gończy PaT pwsz tytoń ślubowanie poszkukiwania majówka profilaktyka poszukiwanie świadków nowi policjanci Zadębie bezpieczeństwo piesze dzień bezpieczeństwa wewnętrznego wypadek zdarzenie drogowe nieletni porozumienie zabójstwo włamania służby ruch drogowy majowy samobójstwo konferencja weekend wywiadowcy nabór rowerzysta oszustwa przekroczenie prędkości długi weekend kieszonkowe

Linki