Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Wypadek w Chrzczonowicach

  Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych na drodze S-8 w Chrzczonowicach na pasie w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego. Udział brały trzy pojazdy: Volkswagen Bora, Caddy oraz Fort Transit.

 2. WSTĄPILI W SZEREGI SKIERNIEWCKICH POLICJANTÓW.

  9 stycznia 2017 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach padły słowa roty policyjnej. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów odebrał Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Jarzyna. Kursanci po odbytym 6 miesięcznym szkoleniu podstawowym zasilą szeregi skierniewickiej komendy.

 3. ZLIKWIDOWANE 2 PLANTACJE MARIHUANY.

  Policjanci z KWP w Łodzi wspólnie z kryminalnymi ze skierniewickiej komendy policji zlikwidowali dwie domowe plantacje konopi indyjskich i zatrzymali 3 mężczyzn związanych z tym procederem. Zabezpieczono 300 roślin i 4 kg suszu roślinnego. Zatrzymani w wieku 27, 44 i 47 lat odpowiedzą za uprawę znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 8 lat więzienia.

 4. Policjantki rozmawiały o środkach odurzających oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Działkowej w Skierniewicach policjantki z Rewiru Dzielnicowych przeprowadziły spotkanie dla rodziców uczniów na temat przestępczości wśród nieletnich. Poruszane były problemy związane przede wszystkim z zażywaniem środków odurzających. Ale i również nawiązywali do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa służącej do zgłaszania takich zdarzeń.

 5. Policjanci uratowali desperata

  Dzięki szybkiej interwencji skierniewickich policjantów, uratowany został mężczyzna, który chciał targnąć się na swoje życie. Do zdarzenia doszło w gminie Maków.

 6. Bezpieczne ferie 2017

  13 stycznia 2017r, w Kamieńsku w powiecie radomszczańskim, odbyła się odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem i zastępcami komendantów wojewódzkich policji do spraw prewencji dotycząca bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się ferii zimowych.

 7. Bezpieczny 25 Finał WOŚP

  25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu skierniewickiego przebiegł spokojnie. 20 policjantów w drugą niedziele stycznia czuwało nad bezpieczeństwem prowadzących kwestę.

 8. ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1 STYCZNIA 2017 R.

  Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 9. JECHAŁ 117 km/h I STRACIŁ PRAWO JAZDY

  3 stycznia policjanci skierniewickiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. W sumie ukaranych zostało 16 kierujących niestosujących sie do ograniczeń prędkości. Jeden z kierujących pomimo niesprzyjających warunków drogowych rozpędził Audi A4 do 117 km/h w obszarze zabudowanym.

 10. Uwaga na oszustów

  Skierniewiccy policjanci ostrzegają przed oszustami i złodziejami. Przestępcy stosują różne metody aby dokonać kradzieży. Często podają się za członków rodziny lub pracowników urzędów. Oferują „wyjątkowe okazje” kuszą atrakcyjną ceną, by zdobyć zaufanie swojej ofiary. Pod byle pretekstem chcą wejść do mieszkania by przez chwilową nieuwagę lokatorów dokonać kradzieży. Na ofiary wybierają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające.

Tagi

Zadębie pwsz nietrzeźwy kierujący piesze poszukiwanie świadków wywiadowcy wnuczek ślubowanie majowy konferencja zdarzenie drogowe PaT nabór weekend ponadnormatywne nieletni teren zabudowany porozumienie oszustwa narkotyki tytoń wypadek długi weekend bezpieczeństwo patrole dzień bezpieczeństwa wewnętrznego włamania festiwal nauki zabójstwo majówka kieszonkowe rowerzysta nowi policjanci służby list gończy przekroczenie prędkości poszkukiwania samobójstwo profilaktyka kradzieże ruch drogowy

Linki