Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia rezerw osobowych Tarcza 2016 w Skierniewickiej Policji.

  18 września w Komendzie Policji w Skierniewicach przeprowadzone zostały ćwiczenia "Tarcza 16" z zakresu powoływania rezerw osobowych. Rezerwistów w ramach ćwiczeń wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy. Osoby te maja stanowić uzupełnienie kadrowe Policji na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

 2. Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku.

  W nocy 23 września około godziny 3:30 skierniewiccy policjanci zatrzymali 19 letniego mieszkańca Skierniewic, który po wybiciu szyby włamał się od zaplecza do kwiaciarni i po penetracji pomieszczeń skradł tablet. Jak ustalili policjanci mężczyzna ten ma na sumieniu także inne włamanie.

 3. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 4. Głuchów - pzyczepa z gnojowicą przewrócona na rondzie.

  20 września około godz. 08.00 na rondzie w Głuchowie w powiecie skierniewickim doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Na drodze krajowej nr 72 kierujący ciągnikiem rolniczym 25 latek mieszkaniec powiatu skierniewickiego w skutek nieostrożnej jazdy doprowadził do wywrócenia podpietej do pojazdu przyczepy ze zbiornikiem służącym do przewozu gnojowicy. Kierujący był trzeźwy jednak policjanci ustalili, że nie posiadał uprawnień do kierowania takim zespołem pojazdów. Interwencja zakończyła się nałożeniem 2 mandatów karnych za spowodowanie zdarzenia i za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Po przepompowaniu fekaliów do drugiej beczki i postawieniu wywróconej porzyczepy na koła, droga została udrożniona. Ruch na rondzie droki K-72 był ograniczony przez około 2 godziny.

 5. Spotkanie w Starostwie w sprawie ryzyka wystąpienia wirusa ASF.

  19 września 2016 r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się spotkanie w związku z wystąpieniem w Polsce ognisk ASF - Afrykańskiego Pomoru Świń.

 6. Pożegnanie Zastępcy Komendanta Policji w Skierniewicach.

  W piątek 29 lipca 2016 r. w budynku Komendy odbył się uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego. Mł. insp. Tomasz Jarzyna Komendant Miejski Policji w Skierniewicach pożegnał odchodzącą na emeryturę mł. insp. Małgorzatę Staniszewską-Karwat pełniąca dotychczas funkcję I Zastępcy Komendanta.

 7. MINISTER DEMENTUJE INFORMACJE O ZMIANACH W SYSTEMIE EMERYTALNYM SŁUŻB

  Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego, szef MSWiA Mariusz Błaszczak zdementował informacje podane przez "Dziennik Gazeta Prawna" o zmianach w systemie emerytalnym mundurowych. Według gazety, wypłata emerytur dla przedstawicieli służb mundurowych miałaby być możliwa dopiero wtedy, gdy osiągną oni powszechny wiek emerytalny. Minister podkreślił, że MSWiA nie prowadzi i nie planuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb.

 8. Konferencja na temat programów "Dzielnicowy bliżej nas" i "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

  W dniu 13 września o godz. 12.00 Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Jarzyna przy wsparciu logistycznym Starosty skierniewickiego zorganizował w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach konferencję poświęconą wdrożeniu i popularyzacji programów policyjnych „Dzielnicowy bliżej nas” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

 9. Uroczysta odprawa kadry kierowniczej policji garnizonu łódzkiego

  2 września 2016 roku na auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa garnizonu łódzkiego, na które zaproszony został Wojewoda Łódzki Pan Zbigniew Rau. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp.Andrzej Łapiński wprowadził powołanych z dniem 1 września Komendantów Powiatowych i ich Zastępców, wręczył odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody finansowe łódzkim policjantom oraz osobom zasłużonym dla Policji.

 10. AKCJA "PRĘDKOŚĆ" W POWIECIE SKIERNIEWICKIM

  W ramach policyjnej akcji „PRĘDKOŚĆ” na terenie powiatu skierniewickiego 27 kierujących na 36 skontrolowanych zostało ukaranych mandatami za zbyt szybka jazdę.

Tagi

weekend długi weekend ślubowanie zdarzenie drogowe wywiadowcy festiwal nauki majowy profilaktyka bezpieczeństwo list gończy kieszonkowe służby włamania rowerzysta majówka ruch drogowy piesze nowi policjanci samobójstwo nabór przekroczenie prędkości nietrzeźwy kierujący Zadębie ponadnormatywne teren zabudowany pwsz wypadek kradzieże PaT dzień bezpieczeństwa wewnętrznego zabójstwo porozumienie wnuczek narkotyki oszustwa poszkukiwania poszukiwanie świadków nieletni tytoń patrole konferencja

Linki